Bystrzańska Akademia Tenisowa Bat Bystra

Historia Klubu

Klub Sportowy „Bystrzańska Akademia Tenisowa Bat Bystra” został wpisany do ewidencji klubów sportowych prowadzonej przez Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej w dniu 6 czerwca 2019 roku. Klub powstał z inicjatywy Rodziców dzieci grających w tenisa na kortach w Bystrej w Ośrodku Tenisowym Open. Od tego momentu Klub prowadzi swoją działalność głównie w zakresie treningów, szkolenia i doskonalenia gry tenisowej dzieci i młodzieży z Bielska-Białej oraz okolic gminy Wilkowice. Wykwalifikowani trenerzy prowadzą ww. działalność na kortach w Ośrodku Tenisowym Open w Bystrej.

Ponadto, celem Klubu jest branie czynnego udziału w turniejach na szczeblu wojewódzkim oraz możliwość organizacji ferii zimowych oraz letnich półkolonii. Dodatkowo priorytetem Klubu jest krzewienie kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży na terenie działania Klubu, wychowywanie dzieci i młodzieży przez kulturę fizyczną i sport oraz propagowanie zdrowego i aktywnego trybu życia.

Osiągnięcia Klubu

W Klubie trenuje ponad 60 dzieci na różnych poziomach zaawansowania, mimo iż Klub istnieje od czerwca ubiegłego roku- udało się stworzyć grupę sportową, która bierze czynny udział w zawodach ogólnopolskich. Największym sukcesem Klubu jest zajęcie 2 i 3 miejsca na Ogólnopolskim Turnieju Babolat Cup w Pszczynie.

Treningi

Klub prowadzi treningi dla dzieci i młodzieży w grupach 4-6 osobowych, w godzinach od 16.00 do 19.00. Wszelki sprzęt niezbędny do uczestnictwie w zajęciach wypożyczany jest bezpłatnie.

Klub oprócz zajęć tenisowych prowadzi także ćwiczenia ogólnorozwojowe, które są niezbędne w grze w tenisa. Ćwiczenia te odbywają się w każdy poniedziałek na sali gimnastycznej w Zespole Szkół Szkolno-Przedszkolnych w Mesznej. Zajęcia te dla członków naszego klubu są bezpłatne.

Kadra

Katarzyna Klimczak - Instruktor tenisa, była zawodniczka klubu BKS STAL wielokrotna finalistka juniorskich oraz seniorskich turniejów okręgowych.

Jerzy Kochaj - Instruktor tenisa, współorganizował i przeprowadzał sportowe zajęcia z tenisa w ramach akcji „Sportowe Lato” na terenie Gminy Wilkowice.

Zarząd Klubu

Prezes Klubu: Katarzyna Klimczak

Wiceprezes: Anna Łuba

Sekretarz: Klaudiusz Grubel

Komisja Rewizyjna

Przewodniczący: Bogdan Dubiel

Sekretarz: Jerzy Kochaj

Członek Komisji: Izabela Słobosz

  • Statut

    Statut Klubu Sportowego „Bystrzańska Akademia Tenisowa”
  • Deklaracja

    Deklaracja przystąpienia dziecka do Bystrzańskiej Akademii Tenisowej BAT Bystra

Galeria